Wznowienie płyty winylowej "Rising Force"

Rising Force to pierwszy album studyjny szwedzkiego gitarzysty Yngwie Malmsteena, wydany 5 marca 1984 r. Album osiągnął 60 miejsce na amerykańskiej liście Billboard – zestawienie 200 najlepiej sprzedających się albumów i w 1986 roku  otrzymał  nominację do Nagrody Grammy  – Best Rock Instrumental Performance. Malmsteena i jego pierwszy debiutancki album uważa się za prekursora neoklasycznego heavy metalu inspirowanego Bachem, Beethovenem i Paganinim.

W 2009 r. album znalazł się na pierwszym miejscu w dziesiątce magazynu Guitar World. Redakcja podsumowała: "Yngwie J. Malmsteen był i zawsze będzie najlepszy w tym gatunku muzycznym. On go stworzył”.

Black Star oraz Far Beyond the Sun to dwa najbardziej charakterystyczne utwory Malmsteena, a także jego znak rozpoznawczy, który wyznaczył nowe brzmienie. W wywiadzie dla Guitar World 2008 r., Malmsteen powiedział, że te dwa utwory będzie prawdopodobnie grał aż do śmierci.

Wznowienie albumu ukazało się w sierpniu nakładem Music on Vinyl w edycji limitowanej - 1 000 egzemplarzy licencjonowanych na złotej płycie winylowej. Dostępny również w Polsce.

Magda

Drugi redaktor naczelny ;-)

magda@projektwinyl.pl

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Nasza galeria

e-Magazyn - Płyty winylowe | Muzyka | Kultura


Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com