Po raz pierwszy na winylu - Original soundtrack Forrest Gump (Alan Silvestri)

Płyta winylowa z oryginalnym soundtrackiem z filmu Forrest Gump z kompozycjami wyłącznie Alana Silvestri, za które został nominowany do Oskara w kat. najlepsza muzyka oryginalna, podczas 67. ceremonii rozdania Oscarów w 1995 r. - jest to pierwsze takie wydanie.

Płyta wydana została via Music on Vinyl w 1.500 kopiach na kolorowym winylu "Chocolate", nawiązującym do słynnego powiedzonka Forresta Gumpa - "Mama zawsze mówiła, że ​​życie jest jak  pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na, co trafisz". Premiera 13 września br. Cena w Polsce około 129 zł w wybranych sklepach. 

Forrest Gump jest absolutnym klasykiem. Zdobył sześć Oskarów: najlepszy film, najlepszy aktor pierwszoplanowy, najlepszy reżyser, najlepsze efekty wizualne, najlepszy scenariusz i najlepszy montaż. Film zdobył ponadto siedem nominacji do Złotego Globu, zdobywając trzy z nich, w tym w kategorii Najlepszy Aktor - Dramat, Najlepszy Reżyser - Film i Najlepszy Film - Dramat. Film został także nominowany do sześciu nagród Saturn i wygrał dwie nagrody dla najlepszego filmu fabularnego i najlepszego aktora drugoplanowego (film). Za wybitne osiągnięcia w kategorii Najlepsze efekty specjalne w 1995 roku otrzymał nagrodę -  BAFTA Film Awards.

Magda

Drugi redaktor naczelny ;-)

magda@projektwinyl.pl

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Nasza galeria

e-Magazyn - Płyty winylowe | Muzyka | Kultura


Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com