Limitowana edycja słynnego winyla - The Velvet Underground & Nico

Na 50. rocznicę wydania kontrowersyjnego (w latach 60.-70.) debiutanckiego albumu The Velvet Underground & Nico, zostanie wydana limitowana edycja płyty winylowej wierna pierwszemu, równie kontrowersyjnemu, wydaniu.

Album został nagrany podczas trasy promującej projekt Andy’ego Warhola "Exploding Plastic Inevitable", który był serią multimedialnych wydarzeń – koncertów, filmów, itd. – organizowanych w latach 1966 i 1967 z udziałem The Velvet Underground & Nico.

Limitowana edycja pojawi się na różowym krążku z "bananową" reprodukcją grafiki Andy’ego Warhola, którą zaprojektował do tego albumu. Przewidziano tylko 1000 kopi limitowanej edycji, które dostępne będą od 30 czerwca br. wyłącznie przez platformę uDiscover.

To wyjątkowa edycja, ponieważ album stał się nie tylko kontrowersyjny pod względem tekstów, poruszających takie tematy jak narkotyki czy prostytucja, ale również wywołał spory prawne dotyczące słynnego banana (zespół sądził się o symbol z fundacją zajmującą się spuścizną Warhola) oraz spór, zaraz po wydaniu pierwszej edycji, ze współpracownikiem Warhola, Erickiem Emersonem, którego zdjęcie dołączone zostało na ostatnią stronę okładki – jak twierdził – bez jego zgody. Niektóre kopie pierwszego wydania z wizerunkiem

Emersona, znanego jako wersja „torso”, wyposażono w czarną naklejkę zasłaniająca sporną fotografię.
Do limitowanej edycji ponownie zostanie dołączona naklejka w formie repliki oraz kilka unikatowych fotografii na okładce typu gatefold. Płyta dostępna jest w preorderze w cenie 45 dolarów (upss... w czasie pisania tego newsa płyta została całkowicie wyprzedana ;))

 

Magda

Drugi redaktor naczelny ;-)

magda@projektwinyl.pl

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Nasza galeria

e-Magazyn - Płyty winylowe | Muzyka | Kultura


Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com